Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

MICROESTETIC © 2021

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna

Lekarz Dentysta

 

ul. Damrota 21C/2

47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT

tel. 511 966 657

tel. 514 226 800

Co można jeść po wyrywaniu zęba oraz czego należy unikać?

Wizyta u dentysty zapewne dla wielu osób nie należy do przyjemności. Pamiętajmy jednak o tym, że stan zdrowia naszego uzębienia oddziałuje również na samopoczucie i dobrą kondycję całego naszego organizmu. Nie dbając należycie o nasze zęby narażamy się na utratę zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Czasami jednak zdarza się, że mimo usilnych starań nasze wizyty w gabinecie stomatologicznym niestety kończą się ekstrakcją zęba, czyli jego usunięciem. Wyrywanie zęba zapewne wiąże się z dużym stresem dla każdego pacjenta. Chociaż dzięki nowoczesnym metodom znieczulania, wyrywanie zęba odbywa się dzisiaj już praktycznie bezboleśnie, to niestety ale bezpośrednio po ekstrakcji możemy odczuwać przez jakiś czas ból lub pewien dyskomfort.

 

Bardzo ważne jest, abyśmy po wyrywaniu zęba stosowali się do wszystkich zaleceń lekarza dentysty i zwracali szczególną uwagę na to, co będziemy jedli i pili po samym zabiegu ekstrakcji.

 

Zastanówmy się więc:

 

  • Jak powinna wyglądać nasza dieta po usunięcia zęba?
  • Co możemy jeść po ekstrakcji zęba?
  • Czego bezpośrednio po wyrwaniu zęba powinniśmy unikać?
  • Czy to co jemy ma wpływ na proces gojenia się rany?
  • Czy niewłaściwa dieta może doprowadzić do powikłań podczas gojenia się rany?

 

 

Ile czasu nie można jeść i pić po wyrywaniu zęba oraz jakie są zalecenia przed samym zabiegiem ekstrakcji?

 

 

Musimy pamiętać, że podstawową zasadą, o której zawsze informują nas lekarze w gabinecie stomatologicznym, jest to, aby przez minimum dwie godziny po zabiegu całkowicie powstrzymać się od jedzenia i picia. Dwie godziny to minimalny czas, przez jaki powinniśmy powstrzymać się od jedzenia i picia po to, by powstała po wyrwaniu zęba rana delikatnie zasklepiła się. Czas ten niezbędny jest również na powstanie skrzepu.

 

Nie zapominajmy, że po znieczuleniu występują również zaburzenia czucia, a to mogłoby przyczynić się do skaleczenia rany gdybyśmy za szybko zaczęli spożywać posiłki. Jeśli nie będziemy przestrzegać tych niezbędnych zaleceń, może dojść do nadmiernego krwawienia z rany i jej podrażnienia. Dobrze jest pamiętać o tym, aby przed usuwaniem zęba zjeść np. lekki posiłek i wypić odpowiednią ilość płynów. Wszystko po to, by nie doprowadzić do zasłabnięcia w trakcie oraz po wykonaniu zabiegu. 

 

 

Co można jeść po wyrywaniu zęba (ekstrakcji) oraz jak postępować w temacie diety aby zapewnić optymalne warunki dla szybkiego gojenia się rany po wykonanym zabiegu?

 

 

Po pierwsze pamiętajmy, że zaleca się spożywanie chłodnych pokarmów i napojów. Kolejna ważna rada jest taka, aby przyjmować w tym okresie pokarmy o płynnej konsystencji. Na śniadanie możemy zjeść jajecznicę lub owsiankę. Sięgajmy po różnego rodzaju koktajle. Dobre będą również jogurty, serki czy nawet lody. Doskonale sprawdzą się również chłodniki lub letnie zupy. Gotowane na parze miękkie warzywa, białe ryby lekko przyprawione możemy spożywać w ramach obiadu. Pamiętajmy jednak o tym, by nasza dieta nie zawierała dużych ilości cukru. Cukier zwiększa ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł.

 

Unikajmy dymu tytoniowego i kategorycznie wstrzymujmy się z piciem alkoholu. Właściwe postępowanie po wyrwaniu zęba i zrównoważona dieta zapewni nam wystarczającą liczbę kalorii oraz niezbędną ilość białka co przełoży się na szybki proces gojenia rany. Po kilku dniach, kiedy rana będzie goić się prawidłowo można naszą dietę poszerzyć o kolejne pokarmy.

 

 


Jeśli jednak będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości co do dalszego postępowania w kwestii naszej diety śmiało możemy to skonsultować z lekarzem dentystą, który wykonywał zabieg.

Co można jeść po wyrywaniu zęba
25 grudnia 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

22 czerwca 2022
Na pytanie, co jest potrzebne, aby prawidłowo zadbać o nasze zęby, większość poprawnie odpowie: pasta i szczoteczka. Jeśli nie jesteśmy
17 maja 2022
Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Podstawowym i niezbędnym sposobem na zachowanie zdrowia zębów jest ich
13 kwietnia 2022
Zęby mleczne to pierwsze ząbki dziecka. Zaczynają wyżynać się między 5 a 10 miesiącem życia dziecka. Utrzymują się w jamie
15 marca 2022
Krótką i zwięzłą odpowiedzią na pytanie czy warto korzystać z nici dentystycznej jest fakt, iż szczoteczką do zębów nie jesteśmy

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic