Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

MICROESTETIC © 2021

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna

Lekarz Dentysta

 

ul. Damrota 21C/2

47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT

tel. 511 966 657

tel. 514 226 800

Licówki kompozytowe - zastosowanie

Dzięki zastosowaniu licówek kompozytowych możemy skutecznie zamaskować niedoskonałości w naszym uzębieniu. Licówki to cienkie płytki, które nakłada się na zęby.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • z czego wykonane są licówki kompozytowe 
  • jaka jest ich trwałość
  • jak wygląda sam zabieg założenia licówek
  • kiedy można stosować licówki kompozytowe 

 

Z czego wykonane są licówki kompozytowe? 

 

Licówki kompozytowe wykonane są z materiału światłoutwardzalnego, który również stosuję się jako wypełnienie uzębienia, a ich barwa jest jednolita. Trwałość licówek jest także podobna do trwałości wypełnienia. Jeśli odpowiednio dbamy o higienę naszej jamy ustnej będziemy cieszyć się nimi przez wiele lat, natomiast przeciwskazaniem do ich zastosowania jest palenie papierosów i nieodpowiednia higiena, w wyniku której powierzchnia licówki może łatwo ulec przebarwieniu.

 

Jak wygląda zabieg założenia licówki?

 

Licówki kompozytowe wykonywane są przez dentystę w ustach pacjenta, a ich założenie jest bezinwazyjne i jedynie w niektórych przypadkach konieczne będzie lekkie zeszlifowanie szkliwa. Bardzo często ich założenie nie wymaga wielokrotnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa dużego bólu, natomiast istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia. Stomatolog ma za zadanie określić kształt i kolor zębów, dzięki czemu będzie mógł dopasować licówki w taki sposób, żeby nie wyglądały sztucznie. Bardzo istotna jest jednak konsultacja z lekarzem przed ich założeniem, aby ocenić stan dziąseł i zębów pacjenta.

 

Kiedy można stosować licówki kompozytowe?

 

Najczęstsze przypadki, w których rekomendowane jest zastosowanie licówek to:

 

  • zastosowanie w celu wydłużenia, skrócenia, poszerzenia lub zwężenia korony zęba

  • zastosowanie w celu zamaskowania przebarwień

  • zastosowanie w celu zmniejszenia przestrzeni pomiędzy górnymi jedynkami

 

 

Podsumowanie

 

Licówki to nowoczesna metoda, która pozwala odtworzyć kształt zębów i skutecznie zamaskować przebarwienia. Jeśli zostaną dobrze dopasowane niczym nie będą wyróżniać się wśród naturalnych zębów. Dzięki nim możemy bardzo szybko skorygować kształt oraz kolor naszego uzębienia. Dodatkową zaletą licówek kompozytowych jest możliwość łatwiejszej naprawy, w przypadku gdy dojedzie do pęknięcia lub też przebarwienia, ponieważ nie ma konieczności wysyłania ich do laboratorium. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas. 

licówki kompozytowe Kędzierzyn Koźle
26 kwietnia 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

26 listopada 2021
Zastanawiasz się jakie uzupełnienie protetyczne będzie idealne w Twoim wypadku: proteza czy implant? W protezie mamy do czynienia ze „sztucznym
18 listopada 2021
Dorosły zdrowy człowiek powinien posiadać 32 zęby. Są to: siekacze, kły, zęby przedtrzonowe oraz trzonowce. Ósemki, czyli tak zwane zęby
13 listopada 2021
Higienizacja zębów zapobiega chorobom jamy ustnej. Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. Aby jednak móc w pełni cieszyć
30 października 2021
Bruksizm to patologiczne tarcie i zgrzytanie zębami. Zalicza się go do zaburzeń psychosomatycznych, parasomnii (grupy zaburzeń, które występują lub nasilają

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic