Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Licówki kompozytowe - zastosowanie

Dzięki zastosowaniu licówek kompozytowych możemy skutecznie zamaskować niedoskonałości w naszym uzębieniu. Licówki to cienkie płytki, które nakłada się na zęby.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • z czego wykonane są licówki kompozytowe 
  • jaka jest ich trwałość
  • jak wygląda sam zabieg założenia licówek
  • kiedy można stosować licówki kompozytowe 

 

Z czego wykonane są licówki kompozytowe? 

 

Licówki kompozytowe wykonane są z materiału światłoutwardzalnego, który również stosuję się jako wypełnienie uzębienia, a ich barwa jest jednolita. Trwałość licówek jest także podobna do trwałości wypełnienia. Jeśli odpowiednio dbamy o higienę naszej jamy ustnej będziemy cieszyć się nimi przez wiele lat, natomiast przeciwskazaniem do ich zastosowania jest palenie papierosów i nieodpowiednia higiena, w wyniku której powierzchnia licówki może łatwo ulec przebarwieniu.

 

licówki kompozytowe

 

Jak wygląda zabieg założenia licówki?

 

Licówki kompozytowe wykonywane są przez dentystę w ustach pacjenta, a ich założenie jest bezinwazyjne i jedynie w niektórych przypadkach konieczne będzie lekkie zeszlifowanie szkliwa. Bardzo często ich założenie nie wymaga wielokrotnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa dużego bólu, natomiast istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia. Stomatolog ma za zadanie określić kształt i kolor zębów, dzięki czemu będzie mógł dopasować licówki w taki sposób, żeby nie wyglądały sztucznie. Bardzo istotna jest jednak konsultacja z lekarzem przed ich założeniem, aby ocenić stan dziąseł i zębów pacjenta.

 

Kiedy można stosować licówki kompozytowe?

 

Najczęstsze przypadki, w których rekomendowane jest zastosowanie licówek to:

 

  • zastosowanie w celu wydłużenia, skrócenia, poszerzenia lub zwężenia korony zęba

  • zastosowanie w celu zamaskowania przebarwień

  • zastosowanie w celu zmniejszenia przestrzeni pomiędzy górnymi jedynkami

 

 

Podsumowanie

 

Licówki to nowoczesna metoda, która pozwala odtworzyć kształt zębów i skutecznie zamaskować przebarwienia. Jeśli zostaną dobrze dopasowane niczym nie będą wyróżniać się wśród naturalnych zębów. Dzięki nim możemy bardzo szybko skorygować kształt oraz kolor naszego uzębienia. Dodatkową zaletą licówek kompozytowych jest możliwość łatwiejszej naprawy, w przypadku gdy dojedzie do pęknięcia lub też przebarwienia, ponieważ nie ma konieczności wysyłania ich do laboratorium. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas. 

licówki kompozytowe Kędzierzyn Koźle
26 kwietnia 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ