UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

Data
26 kwietnia 2021
licówki kompozytowe Kędzierzyn Koźle

Dzięki zastosowaniu licówek kompozytowych możemy skutecznie zamaskować niedoskonałości w naszym uzębieniu. Licówki to cienkie płytki, które nakłada się na zęby.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • z czego wykonane są licówki kompozytowe 
  • jaka jest ich trwałość
  • jak wygląda sam zabieg założenia licówek
  • kiedy można stosować licówki kompozytowe 

 

Z czego wykonane są licówki kompozytowe? 

 

Licówki kompozytowe wykonane są z materiału światłoutwardzalnego, który również stosuję się jako wypełnienie uzębienia, a ich barwa jest jednolita. Trwałość licówek jest także podobna do trwałości wypełnienia. Jeśli odpowiednio dbamy o higienę naszej jamy ustnej będziemy cieszyć się nimi przez wiele lat, natomiast przeciwskazaniem do ich zastosowania jest palenie papierosów i nieodpowiednia higiena, w wyniku której powierzchnia licówki może łatwo ulec przebarwieniu.

 

licówki kompozytowe

 

Jak wygląda zabieg założenia licówki?

 

Licówki kompozytowe wykonywane są przez dentystę w ustach pacjenta, a ich założenie jest bezinwazyjne i jedynie w niektórych przypadkach konieczne będzie lekkie zeszlifowanie szkliwa. Bardzo często ich założenie nie wymaga wielokrotnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa dużego bólu, natomiast istnieje możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia. Stomatolog ma za zadanie określić kształt i kolor zębów, dzięki czemu będzie mógł dopasować licówki w taki sposób, żeby nie wyglądały sztucznie. Bardzo istotna jest jednak konsultacja z lekarzem przed ich założeniem, aby ocenić stan dziąseł i zębów pacjenta.

 

Kiedy można stosować licówki kompozytowe?

 

Najczęstsze przypadki, w których rekomendowane jest zastosowanie licówek to:

 

  • zastosowanie w celu wydłużenia, skrócenia, poszerzenia lub zwężenia korony zęba

  • zastosowanie w celu zamaskowania przebarwień

  • zastosowanie w celu zmniejszenia przestrzeni pomiędzy górnymi jedynkami

 

 

Podsumowanie

 

Licówki to nowoczesna metoda, która pozwala odtworzyć kształt zębów i skutecznie zamaskować przebarwienia. Jeśli zostaną dobrze dopasowane niczym nie będą wyróżniać się wśród naturalnych zębów. Dzięki nim możemy bardzo szybko skorygować kształt oraz kolor naszego uzębienia. Dodatkową zaletą licówek kompozytowych jest możliwość łatwiejszej naprawy, w przypadku gdy dojedzie do pęknięcia lub też przebarwienia, ponieważ nie ma konieczności wysyłania ich do laboratorium. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, aby móc cieszyć się nimi przez długi czas. 

Licówki kompozytowe - zastosowanie

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!