Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

MICROESTETIC © 2021

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna

Lekarz Dentysta

 

ul. Damrota 21C/2

47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT

tel. 511 966 657

tel. 514 226 800

Korony zębowe - kiedy oraz dlaczego są zakładane?

Korony zębowe stosujemy w sytuacji, kiedy na zębach pojawiły się przebarwienia, gdy uzębienie jest zniszczone przez duże ubytki próchnicze lub w przypadku złamania zęba.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • czym są korony zębowe
  • dlaczego i kiedy warto zdecydować się na korony
  • jak wygląda zabieg założenia koron
  • jakie są przeciwskazania

 

Czym są korony zębowe?

 

Korona zębowa to stałe uzupełnienie, które stosuje się ze względu na estetykę uzębienia, aby osłonić i wzmocnić uszkodzonego zęba. Z wykorzystanie korony zębowej możemy wpłynąć na kolor i kształt zębów. Bardzo dużą zaletą jest ich trwałość. Korony zębowe są mocowane na stałe, aby można było bez problemów używać ich jak zębów naturalnych. Nie są wyjmowane i nie wypadają. 

 

Kto i dlaczego powinien zdecydować się na korony zębowe?

 

Korony zębowe to rekomendowane rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą przykryć przebarwionego lub uszkodzonego zęba (np. na skutek próchnicy). Stosuje się je również, aby zrekonstruować zęby leczone kanałowo. Jest to także bardzo skuteczna metoda, aby ochronić słabszego zęba przed złamaniem. 

 

korony zębowe

 

 

Korony zębowe - przeciwskazania 

 

W sytuacji kiedy nasze zęby są bardzo mocno zniszczone może wystąpić problem z utrzymaniem się korony na zębie, również nie zaleca się koron zębowych, gdy występuje u pacjenta zaawansowana choroba przyzębia (paradontoza). W niektórych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie korony tymczasowej, a dopiero w późniejszym czasie (po około 6 miesiącach)  możliwa będzie aplikacja korony porcelanowej.

 

Jak przebiega proces założenia korony?

 

Proces założenie korny zębowej składa się z kilku etapów i jest dla pacjenta bezbolesny (wykonywany pod znieczuleniem miejscowym). W pierwszej kolejności ząb powinien zostać dobrze oszlifowany z każdej strony. Następnie należy wykonać wycisk szczęki, który odpowiednio przygotowany zostanie wysłany do laboratorium protetyki. Zanim lekarz otrzyma koronę, którą po dopasowaniu do zęba założy na stałe pacjent nosi koronę tymczasową.

 

Podsumowanie

 

Korony zębowe to świetnie rozwiązanie stosowane  w przypadku uszkodzonych zębów, które pozwala je wzmocnić oraz ponownie nadać naturalny wygląd. Odpowiednio i precyzyjnie wykonana przez dentystę korona może służyć nawet 15 lat. Jeśli jednak chcemy nosić koronę i cieszyć się nią przez długi czas, bardzo istotne jest również, aby pamiętać o odpowiedniej higienie naszej jamy ustnej.

korony zębowe
17 kwietnia 2021
data artykułu

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu i skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

17 maja 2022
Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Podstawowym i niezbędnym sposobem na zachowanie zdrowia zębów jest ich
13 kwietnia 2022
Zęby mleczne to pierwsze ząbki dziecka. Zaczynają wyżynać się między 5 a 10 miesiącem życia dziecka. Utrzymują się w jamie
15 marca 2022
Krótką i zwięzłą odpowiedzią na pytanie czy warto korzystać z nici dentystycznej jest fakt, iż szczoteczką do zębów nie jesteśmy
01 marca 2022
Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Dzięki prawidłowemu myciu zębów możemy zapobiec wielu chorobom. Niezależnie od tego na jakim etapie

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic