UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu i skontaktuj się z nami telefonicznie.

data artykułu
17 kwietnia 2021
korony zębowe

Korony zębowe stosujemy w sytuacji, kiedy na zębach pojawiły się przebarwienia, gdy uzębienie jest zniszczone przez duże ubytki próchnicze lub w przypadku złamania zęba.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • czym są korony zębowe
  • dlaczego i kiedy warto zdecydować się na korony
  • jak wygląda zabieg założenia koron
  • jakie są przeciwskazania

 

Czym są korony zębowe?

 

Korona zębowa to stałe uzupełnienie, które stosuje się ze względu na estetykę uzębienia, aby osłonić i wzmocnić uszkodzonego zęba. Z wykorzystanie korony zębowej możemy wpłynąć na kolor i kształt zębów. Bardzo dużą zaletą jest ich trwałość. Korony zębowe są mocowane na stałe, aby można było bez problemów używać ich jak zębów naturalnych. Nie są wyjmowane i nie wypadają. 

 

Kto i dlaczego powinien zdecydować się na korony zębowe?

 

Korony zębowe to rekomendowane rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą przykryć przebarwionego lub uszkodzonego zęba (np. na skutek próchnicy). Stosuje się je również, aby zrekonstruować zęby leczone kanałowo. Jest to także bardzo skuteczna metoda, aby ochronić słabszego zęba przed złamaniem. 

 

korony zębowe

 

 

Korony zębowe - przeciwskazania 

 

W sytuacji kiedy nasze zęby są bardzo mocno zniszczone może wystąpić problem z utrzymaniem się korony na zębie, również nie zaleca się koron zębowych, gdy występuje u pacjenta zaawansowana choroba przyzębia (paradontoza). W niektórych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie korony tymczasowej, a dopiero w późniejszym czasie (po około 6 miesiącach)  możliwa będzie aplikacja korony porcelanowej.

 

Jak przebiega proces założenia korony?

 

Proces założenie korny zębowej składa się z kilku etapów i jest dla pacjenta bezbolesny (wykonywany pod znieczuleniem miejscowym). W pierwszej kolejności ząb powinien zostać dobrze oszlifowany z każdej strony. Następnie należy wykonać wycisk szczęki, który odpowiednio przygotowany zostanie wysłany do laboratorium protetyki. Zanim lekarz otrzyma koronę, którą po dopasowaniu do zęba założy na stałe pacjent nosi koronę tymczasową.

 

Podsumowanie

 

Korony zębowe to świetnie rozwiązanie stosowane  w przypadku uszkodzonych zębów, które pozwala je wzmocnić oraz ponownie nadać naturalny wygląd. Odpowiednio i precyzyjnie wykonana przez dentystę korona może służyć nawet 15 lat. Jeśli jednak chcemy nosić koronę i cieszyć się nią przez długi czas, bardzo istotne jest również, aby pamiętać o odpowiedniej higienie naszej jamy ustnej.

Korony zębowe - kiedy oraz dlaczego są zakładane?

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!