UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu i skontaktuj się z nami telefonicznie.

data artykułu
18 marca 2021
gabinet stomatologiczny Microestetic

Jeśli ważne jest dla nas zdrowe uzębienie i piękny uśmiech musimy pamiętać, że prócz dbania o higienę naszej jamy ustnej potrzebne są także regularne wizyty kontrolne u lekarza dentysty. Czasami podczas takiej wizyty może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Jaki rodzaj wypełnienia należy zatem wybrać?

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • dlaczego warto wybrać wypełnienie kompozytowe
  • jaka jest trwałość wypełnienia
  • kiedy stosuje się wypełnienie kompozytowe
  • jakie są zalety leczenia z wykorzystaniem koferdamu 
  • jak przebiega leczenie 

 

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnienie kompozytowe?

 

Kiedy zajdzie potrzeba, aby uszkodzenia w zębach wypełnić plombą mamy do wyboru kilka jej rodzajów. Jedną z metod jest zastosowanie wypełnienia kompozytowego. Dlaczego jest to skuteczniejsza alternatywa niż na przykład bardzo popularny niegdyś amalgamat? Istotną zaletą wypełnienia kompozytowego jest możliwość jego uzupełniania lub łączenia, dzięki czemu nie ma konieczności, aby usuwać starsze wypełnienia pod warunkiem, że nie pojawiła się próchnica. Kolejną przewagą tej metody jest estetyka. Mamy możliwość dostosowania koloru wypełnienia do barwy zębów.

 

Trwałość wypełnienia kompozytowego

 

Co prawda amalgamat jest na tyle trwały, że wytrzymuje nawet do 30 lat jednak nie jest to jego zaletą. W przypadku zastosowania wypełnienia kompozytowego po pewnym czasie możemy dostrzec przebarwienia lub rysy, które świadczą o tym, że należy wymienić plombę, dzięki czemu w dobrym momencie możemy umówić się na wizytę co sprawi, że za wczasu unikniemy uszkodzenia zęba. W przypadku amalgamatu nie możemy dostrzec co dzieje się pod wypełnieniem. Istnieje ryzyko, że nie będziemy świadomi konieczności wymiany wypełnienia, a takie zaniedbanie może doprowadzić nawet do ułamania się kawałka zęba.

 

biały usmiech

 

 

Kiedy można stosować wypełnienie kompozytowe?

 

Metodę wypełnienia kompozytowego można zastosować w niemalże wszystkich rodzajach zębów. Nie ma przeciwskazań, aby zastosować taką metodę również w przypadku zębów mlecznych u starszych dzieci. Możemy także zdecydować się na wymianę zastosowanej dawniej plomby amalgamatowej. Jednak w przypadku gdy brakuje nam sporej części zęba być może lepiej będzie wybrać inny sposób leczenia. Taką decyzję należy uzgodnić z dentystą.

 

Leczenie z zastosowaniem koferdamu

 

W naszym gabinecie podczas zakładania wypełnienia kompozytowego, aby zachować suchość stosuje się koferdam, który izoluje leczonego zęba, daje większą widoczność oraz tworzy barierę ochronną przed śliną i bakteriami. Dzięki zastosowaniu koferdamu podczas zabiegu nie trzeba co chwilę wymieniać wałeczków ligniny, które nasiąknęły śliną.

 

wypełnienie kompozytowe z zastosowanie koferdamu

 

Jak przebiega leczenie?

 

Proces leczenia wymaga od lekarza dużej wiedzy, precyzji oraz staranności. Bardzo pomocny przy leczeniu jest mikroskop stomatologiczny. Lekarz musi odpowiednio wybrać materiał wypełnienia, aby pasował on do zęba i nie powodował u pacjenta dyskomfortu. Przy usuwaniu próchnicy lekarz z wykorzystaniem mikroskopu może skutecznie i profesjonalnie oczyścić zęba. W przypadku dużego ubytku może wystąpić potrzeba nałożenia podkładu, aby plomba nie powodowała nieprzyjemnego uczucia uciskania. Na odpowiednio przygotowany przez dentystę podkład nakłada się kilka warstw wypełnienia. Każdą z warstw należy naświetlić, aby była utwardzona.

 

wypełnienie kompozytowe z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego

 

Podsumowanie

 

Wypełnienie kompozytowe to bardzo skuteczna i innowacyjna metoda leczenia ubytków w uzębieniu. Charakteryzuje się ona trwałością, szczelnością oraz jest to bardzo estetyczne rozwiązanie. Jednak ze względu na skomplikowany i wymagający proces leczenia ważne jest, aby wybrać odpowiedniego, wykwalifikowanego dentystę.

 

W gabinecie Microestetic dokładamy wszelkich starań, by nasze usługi były wykonywane z należytą starannością i dbałością o każdy szczegół. Korzystamy z wysokiej jakości, wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak mikroskop stomatologiczny KARL KAPS z torem wizyjnym.

Wypełnienie kompozytowe - zalety tej metody leczenia

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!