Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Wypełnienie kompozytowe - zalety tej metody leczenia

Jeśli ważne jest dla nas zdrowe uzębienie i piękny uśmiech musimy pamiętać, że prócz dbania o higienę naszej jamy ustnej potrzebne są także regularne wizyty kontrolne u lekarza dentysty. Czasami podczas takiej wizyty może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Jaki rodzaj wypełnienia należy zatem wybrać?

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • dlaczego warto wybrać wypełnienie kompozytowe
  • jaka jest trwałość wypełnienia
  • kiedy stosuje się wypełnienie kompozytowe
  • jakie są zalety leczenia z wykorzystaniem koferdamu 
  • jak przebiega leczenie 

 

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnienie kompozytowe?

 

Kiedy zajdzie potrzeba, aby uszkodzenia w zębach wypełnić plombą mamy do wyboru kilka jej rodzajów. Jedną z metod jest zastosowanie wypełnienia kompozytowego. Dlaczego jest to skuteczniejsza alternatywa niż na przykład bardzo popularny niegdyś amalgamat? Istotną zaletą wypełnienia kompozytowego jest możliwość jego uzupełniania lub łączenia, dzięki czemu nie ma konieczności, aby usuwać starsze wypełnienia pod warunkiem, że nie pojawiła się próchnica. Kolejną przewagą tej metody jest estetyka. Mamy możliwość dostosowania koloru wypełnienia do barwy zębów.

 

Trwałość wypełnienia kompozytowego

 

Co prawda amalgamat jest na tyle trwały, że wytrzymuje nawet do 30 lat jednak nie jest to jego zaletą. W przypadku zastosowania wypełnienia kompozytowego po pewnym czasie możemy dostrzec przebarwienia lub rysy, które świadczą o tym, że należy wymienić plombę, dzięki czemu w dobrym momencie możemy umówić się na wizytę co sprawi, że za wczasu unikniemy uszkodzenia zęba. W przypadku amalgamatu nie możemy dostrzec co dzieje się pod wypełnieniem. Istnieje ryzyko, że nie będziemy świadomi konieczności wymiany wypełnienia, a takie zaniedbanie może doprowadzić nawet do ułamania się kawałka zęba.

 

biały usmiech

 

 

Kiedy można stosować wypełnienie kompozytowe?

 

Metodę wypełnienia kompozytowego można zastosować w niemalże wszystkich rodzajach zębów. Nie ma przeciwskazań, aby zastosować taką metodę również w przypadku zębów mlecznych u starszych dzieci. Możemy także zdecydować się na wymianę zastosowanej dawniej plomby amalgamatowej. Jednak w przypadku gdy brakuje nam sporej części zęba być może lepiej będzie wybrać inny sposób leczenia. Taką decyzję należy uzgodnić z dentystą.

 

Leczenie z zastosowaniem koferdamu

 

W naszym gabinecie podczas zakładania wypełnienia kompozytowego, aby zachować suchość stosuje się koferdam, który izoluje leczonego zęba, daje większą widoczność oraz tworzy barierę ochronną przed śliną i bakteriami. Dzięki zastosowaniu koferdamu podczas zabiegu nie trzeba co chwilę wymieniać wałeczków ligniny, które nasiąknęły śliną.

 

wypełnienie kompozytowe z zastosowanie koferdamu

 

Jak przebiega leczenie?

 

Proces leczenia wymaga od lekarza dużej wiedzy, precyzji oraz staranności. Bardzo pomocny przy leczeniu jest mikroskop stomatologiczny. Lekarz musi odpowiednio wybrać materiał wypełnienia, aby pasował on do zęba i nie powodował u pacjenta dyskomfortu. Przy usuwaniu próchnicy lekarz z wykorzystaniem mikroskopu może skutecznie i profesjonalnie oczyścić zęba. W przypadku dużego ubytku może wystąpić potrzeba nałożenia podkładu, aby plomba nie powodowała nieprzyjemnego uczucia uciskania. Na odpowiednio przygotowany przez dentystę podkład nakłada się kilka warstw wypełnienia. Każdą z warstw należy naświetlić, aby była utwardzona.

 

wypełnienie kompozytowe z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego

 

Podsumowanie

 

Wypełnienie kompozytowe to bardzo skuteczna i innowacyjna metoda leczenia ubytków w uzębieniu. Charakteryzuje się ona trwałością, szczelnością oraz jest to bardzo estetyczne rozwiązanie. Jednak ze względu na skomplikowany i wymagający proces leczenia ważne jest, aby wybrać odpowiedniego, wykwalifikowanego dentystę.

 

W gabinecie Microestetic dokładamy wszelkich starań, by nasze usługi były wykonywane z należytą starannością i dbałością o każdy szczegół. Korzystamy z wysokiej jakości, wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak mikroskop stomatologiczny KARL KAPS z torem wizyjnym.

gabinet stomatologiczny Microestetic
18 marca 2021
data artykułu

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu i skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ