Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Koferdam u dentysty - czym jest i jakie ma zastosowanie

Koferdam zwiększa higienę i komfort zabiegu dentystycznego oraz w pełni zachowuje suchość pola zabiegowego. Jest on bardziej praktyczny od wałków ligniny, których częsta wymiana podczas zabiegu wydłuża czas leczenia i nie daje 100% skuteczności.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

 • Czym jest koferdam
 • Do czego służy koferdam
 • Jak się go używa
 • Jakie są zalety leczenia z zastosowaniem koferdamu

 

 

Czym jest koferdam oraz z czego jest zrobiony?

 

Koferdam jest lateksową bądź bezlateksową, inaczej silikonową gumą dostępną w różnych kolorach - zazwyczaj kolor zielony lub niebieski, ponieważ takie barwy pozwalają lepiej widzieć leczony ząb ze względu na kontrast, jaki dają; rozmiarach - ma on zazwyczaj wymiary 15 x 15 cm lub jest w postaci rolki o szerokości od 12,5 do 15 cm; grubościach – im cieńszy tym łatwiej się go zakłada.

 

Do czego służy koferdam?

 

Koferdam chroni pacjenta przed przypadkowym dostaniem się do jego przełyku i tchawicy fragmentów narzędzi dentystycznych lub innych materiałów używanych podczas zabiegów dentystycznych.

 

Jak używa się koferdamu?

 

W koferdamie wycina się za pomocą specjalnego dziurkacza otwór, który nakłada się na leczonego zęba, bądź nawet na sąsiadujące z nim zęby. Następnie zakładana jest klamra (ze skrzydełkami lub bez), która dostosowana jest do wielkości oraz kształtu zęba. Naciąga się  "ślinochron" na ramkę (najczęściej mają one kształt litery U i są wykonane z metalu lub plastiku), która znajduję się wokół ust pacjenta. Musi on zostać bardzo mocno naciągnięty, aż stanie się praktycznie przezroczysty, uważając przy tym żeby go nie zerwać oraz aby pojawiło się jak najmniej zmarszczek. Pod koferdam zakłada się podkładki, które pochłaniają ślinę oraz wodę. Ich zastosowanie jest szczególnie ważne w przypadku pacjentów uczulonych na lateks. Do ustabilizowania koferdamu używa się gumek zaciskowych.

 

Zalety leczenia w koferdamie

 

 • Stwarza barierę aseptyczną przed śliną i bakteriami
 • Zapewnia suchość pola zabiegowego, która jest bardzo istotna dla uzyskania trwałości wypełnienia
 • Zabezpiecza przed przypadkowym połknięciem drobnych narzędzi stosowanych w trakcie leczenia
 • Zwiększa dostęp do leczonego zęba oraz jego widoczność – odsuwa policzki i język
 • Chroni błonę śluzową jamy ustnej przed podrażnieniem środkami chemicznymi stosowanymi w trakcie leczenia endodontyczengo
 • Usprawnia pracę lekarza stomatologa

 

Podsumowanie

 

Nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania koferdamu (nawet jeśli jesteś uczulony na lateks, stomatolog użyje bezlateksowego materiału). Przy koferdamie lekarz jak i pacjent czują się komfortowo. Jest on skuteczny oraz bardzo precyzyjny!

koferdam
15 czerwca 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ