Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Higienizacja zębów – na czym polega oraz dlaczego warto?

Higienizacja zębów zapobiega chorobom jamy ustnej. Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. Aby jednak móc w pełni cieszyć się doskonałym stanem swojego uzębienia niezbędna jest właściwa profilaktyka. Mycie i nitkowanie zębów nie wystarczy, aby skutecznie usunąć osady, przebarwienia oraz kamień nazębny. Jedną z form takiej profilaktyki jamy ustnej jest higienizacja, czyli wykonanie całego pakietu higienizacyjnego, w którego skład wchodzą cztery zabiegi.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

 • Na czym polega zabieg higienizacji zębów?
 • Higienizacja zębów - czy zabieg jest bolesny?
 • Jakie są wskazania do wykonania higienizacji?
 • Jak często należy decydować się na higienizację zębów?
 • Higienizacja zębów - przeciwwskazania
 • Jaka jest szacunkowa cena higienizacji zębów?

 

 

1. Skaling

 

 

Skaling to pierwszy zabieg podczas higienizacji jamy ustnej polegający na usunięciu kamienia nazębnego. W części gabinetów usuwanie kamienia nazębnego odbywa się metodą tradycyjną, czyli ręczną za pomocą specjalnego urządzenia. Najczęstszą jednak formą wykorzystywaną w gabinetach stomatologicznych jest skaling ultradźwiękowy.

 

 

2. Piaskowanie

 

 

Lekarze stomatolodzy rekomendują, aby jako zabieg uzupełniający skaling zastosować również piaskowanie, które polega na usunięciu osadów, przebarwień i ewentualnych pozostałych drobin kamienia nazębnego. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki oraz odpowiednich środków chemicznych określanych powszechnie jako piasek do zębów.

 

 

3. Polishing

 

 

Trzecim krokiem pełnej higienizacji zębów jest polishing. Jest to zabieg, który wykonuje się po skalingu oraz piaskowaniu, a polega on na dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach polerujących oraz oczyszczających, aby zminimalizować ryzyko łatwego osadzania się kamienia nazębnego. Następnie osoba wykonująca zabieg poleruje zęby specjalnymi gumkami i szczotkami, które oczyszczają również powierzchnie międzyzębowe.

 

 

4. Fluoryzacja

 

 

Ostatnim elementem składającym się na pełny pakiet higienizacji jamy ustnej jest zabieg lakierowania zębów. Osoba wykonująca fluoryzację pokrywa zęby za pomocą odpowiedniego pędzelka specjalnym lakierem zawierającym fluor. Warto dodać, że preparat ten utrzymuje się na zębach przez dłuższy czas, co pozwala na stopniowe uwalnianie fluoru. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy na zębach.

 

Inaczej mówiąc zabieg higienizacji to oczyszczanie zębów wykonywane przez specjalistę.   Usuwany jest kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjna płytka nazębna. Wykonanie pełnej higienizacji jamy ustnej może trwać od 40 do 60 minut. Czas zabiegu zależy od ilości kamienia zalegającego na zębach. Higienizacja wykonywana jest przez dentystów, ale także higienistki stomatologiczne.

 

 

Higienizacja zębów - czy zabieg jest bolesny?

 

 

Zabieg higienizacji zębów w większości przypadków jest bezbolesny, chociaż skaling oraz piaskowanie mogą wiązać się z pewnym dyskomfortem. W przypadku usuwania kamienia czasem pojawiają się dolegliwości bólowe, jednak dotyczy to głównie osób z problemem nadwrażliwości. W szczególnych przypadkach dopuszczalną opcją jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Zdarza się, że po wykonaniu zabiegu higienizacji  pojawia się lekkie podrażnienie, które jednak w krótkim czasie powinno zniknąć.

 

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu higienizacji zębów?

 

 

Główne wskazania do wykonania higienizacji jamy ustnej to:

 

 1. Skłonność do próchnicy
 2. Osady powstające w wyniku palenia oraz częstego sięgania po kawę lub herbatę
 3. Kamień nazębny
 4. Leczenie ortodontyczne
 5. Wybielanie zębów
 6. Ogólna profilaktyka stomatologiczna

 

 

Jak często należy decydować się na higienizację zębów?

 

 

Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej korzystać z usługi higienizacji zębów raz lub dwa razy w roku. Warto jednak skonsultować ze swoim lekarzem dentystą, jaka częstotliwość zabiegów higienizacji będzie wymagana w naszym przypadku. Nie bez znaczenia jest też samodzielna kontrola zębów. Jeśli nie możemy sami doczyścić zębów, dostrzegamy nieestetyczny osad i nie możemy się go pozbyć podczas szczotkowania, warto poddać się omawianemu zabiegowi.

 

 

Higienizacja zębów - przeciwwskazania

 

 

Nie zawsze higienizacje zębów możemy przeprowadzić bez przeszkód. Zabiegu higienizacji jamy ustnej zwykle nie wykonuje się w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży, u osób z rozrusznikiem serca, w przypadku odwarstwienia siatkówki oka, przy osteoporozie, przy astmie, u osób z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi. Zabiegu higienizacji jamy ustnej nie wykonujemy również gdy występuje ból błony śluzowej lub rany w jej obrębie, jak również w przypadku opryszczki na ustach.

 

 

Jaka jest szacunkowa cena higienizacji zębów?

 

 

Cena zabiegu higienizacji zębów może wahać się od 150 do 380 zł.


Podane ceny są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od indywidualnego stanu zdrowia i potrzeb pacjenta.

 

 

Podsumowanie

 

 

Podsumowując, jakie zatem efekty dają zabiegi higienizacji zębów?

 

 • Kompleksowa higienizacja stomatologiczna eliminuje kamień nazębny oraz płytkę bakteryjną, które sprzyjają powstawaniu próchnicy oraz paradontozy.
 • Twoje szkliwo stanie się mocne, a zęby odporne na działanie szkodliwych kwasów oraz drobnoustrojów. Wzmocnisz także dziąsła.
 • Higienizacja zwiększa estetykę uśmiechu, usuwa przebarwienia i sprawia, że zęby stają się jaśniejsze i gładkie.
 • Dzięki odsłonięciu koron zębowych możliwe jest wykrycie ubytków na styku zębów z dziąsłem, które nie były wcześniej widoczne.
 • Za sprawą instruktażu właściwej higieny zębów zostaniesz mistrzem szczotkowania i nitkowania.
 • Po zabiegach będziesz mieć dobre samopoczucie, a w końcu nic tak nie poprawia humoru jak lśniące, gładkie zęby!

 

 


 

 

Higienizacja zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym Microestetic (Kędzierzyn Koźle) 

 

 

Jeśli chciałbyś umówić się na profesjonalny zabieg higienizacji zębów możesz śmiało skontaktować się z nami, w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym w Kędzierzynie Koźlu. 

 

Zabiegi higienizacji zębów w Microestetic wykonuje higienistka stomatologiczna z wykształcenia i zamiłowania! Czytaj więcej...

Higienizacja zębów Kędzierzyn Koźle
13 listopada 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ