Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

MICROESTETIC © 2021

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna

Lekarz Dentysta

 

ul. Damrota 21C/2

47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT

tel. 511 966 657

tel. 514 226 800

Protezy czy implanty zębów - na co lepiej się zdecydować?

Zastanawiasz się jakie uzupełnienie protetyczne będzie idealne w Twoim wypadku: proteza czy implant? W protezie mamy do czynienia ze „sztucznym zębem”. Nieumocowana specjalnym klejem proteza może się przesuwać podczas jedzenia, picia, a nawet mówienia. Źle dopasowana  może natomiast powodować różne infekcje oraz stany zapalne sąsiednich zębów. Mimo to proteza dentystyczna będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób ze słabymi bądź chorymi dziąsłami lub szczękami.

 

W przypadku implantów, są to zastępcze zęby, przymocowane chirurgicznie w szczęce. Najczęściej implanty stosuje się w wypadku pacjentów mających 1 lub 2 brakujące zęby w szczęce. Implanty są również alternatywą do uzupełnienia większych ubytków. Zaletą tej metody jest jej trwałość. Implant zęba może wytrzymać do 20 lat, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

 • Jakie są wady oraz zalety implantów zębowych
 • Jakie są wady oraz zalety protez dentystycznych

 

 

Zalety implantów zębowych

 

 

 • Implanty zębów przypominają naturalne uzębienie oraz utrzymują rysy twarzy
 • Implanty są wytrzymałe oraz stabilne (można swobodnie jeść, pić, mówić co zdecydowanie  poprawia komfort życia).
 • Implanty zapobiegają zanikowi kości i przemieszczaniu się zębów.
 • O implanty dba się jak o naturalne zęby (poprzez szczoteczkę, pastę i/lub nici dentystyczne).

 

 

Wady implantów zębowych

 

 

 • Leczenie jest czasochłonne, może trwać od 2 do 6 miesięcy.
 • Nie każdy może zastosować implanty, brane są pod uwagę różne przeciwskazania oraz aktualny stan zdrowia pacjenta.
 • Implanty zębów są bardzo kosztowne, ale jeśli zwrócimy uwagę na to, że możemy je posiadać już do końca życia bez konieczności wymiany warto przemyśleć ich wybór.
 • Implanty zębów są zdecydowanie trwalsze od protez.

 

 

Zalety protez dentystycznych

 

 

 • W porównaniu do implantów, na protezę czeka się krócej - od 2 do 4 tygodni.
 • Protezy dentystyczne są zdecydowanie mniej kosztowne.

 

 

Wady protez dentystycznych

 

 

 • Protezy należy wymieniać minimum co 5 lat. Po upływie czasu proteza może powodować dyskomfort, ulegać uszkodzeniom mechanicznym lub odkształcać się pod wpływem wysokiej temperatury. Z tego względu protezy dentystyczne to rozwiązania czasowe.
 • Ze względu na to ,że protezy opierają się na zdrowych zębach istnieje ryzyko, że po upływie dłuższego czasu mogą spowodować ich osłabienie.
 • Wygląd protezy może nie przypominać „naturalnego zęba”.

 

 

Protezy czy implanty zębów? Podsumowanie

 

 

Należy pamiętać, że nawet pojedynczy ubytek w szczęce powinno się niezwłocznie uzupełnić, ponieważ może on wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami takimi jak: zmiana rys twarzy, która może zaburzyć nasz komfort i poczucie pewności siebie, pojawianiem się zmarszczek, przesuwaniem się zębów oraz problemami ze zgryzem.

 

Pacjent powinien w konsultacji z lekarzem dentystą zdecydować jaki rodzaj uzupełnia wybierze. Należy jednak pamiętać, że odbudowa szczęki jest niezbędna, aby utrzymać estetykę uśmiechu.

Protezy czy implanty zębów
26 listopada 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

26 listopada 2021
Zastanawiasz się jakie uzupełnienie protetyczne będzie idealne w Twoim wypadku: proteza czy implant? W protezie mamy do czynienia ze „sztucznym
18 listopada 2021
Dorosły zdrowy człowiek powinien posiadać 32 zęby. Są to: siekacze, kły, zęby przedtrzonowe oraz trzonowce. Ósemki, czyli tak zwane zęby
13 listopada 2021
Higienizacja zębów zapobiega chorobom jamy ustnej. Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. Aby jednak móc w pełni cieszyć
30 października 2021
Bruksizm to patologiczne tarcie i zgrzytanie zębami. Zalicza się go do zaburzeń psychosomatycznych, parasomnii (grupy zaburzeń, które występują lub nasilają

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic