Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

MICROESTETIC © 2021

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna

Lekarz Dentysta

 

ul. Damrota 21C/2

47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT

tel. 511 966 657

tel. 514 226 800

Protezy czy implanty zębów - na co lepiej się zdecydować?

Zastanawiasz się jakie uzupełnienie protetyczne będzie idealne w Twoim wypadku: proteza czy implant? W protezie mamy do czynienia ze „sztucznym zębem”. Nieumocowana specjalnym klejem proteza może się przesuwać podczas jedzenia, picia, a nawet mówienia. Źle dopasowana  może natomiast powodować różne infekcje oraz stany zapalne sąsiednich zębów. Mimo to proteza dentystyczna będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób ze słabymi bądź chorymi dziąsłami lub szczękami.

 

W przypadku implantów, są to zastępcze zęby, przymocowane chirurgicznie w szczęce. Najczęściej implanty stosuje się w wypadku pacjentów mających 1 lub 2 brakujące zęby w szczęce. Implanty są również alternatywą do uzupełnienia większych ubytków. Zaletą tej metody jest jej trwałość. Implant zęba może wytrzymać do 20 lat, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

 • Jakie są wady oraz zalety implantów zębowych
 • Jakie są wady oraz zalety protez dentystycznych

 

 

Zalety implantów zębowych

 

 

 • Implanty zębów przypominają naturalne uzębienie oraz utrzymują rysy twarzy
 • Implanty są wytrzymałe oraz stabilne (można swobodnie jeść, pić, mówić co zdecydowanie  poprawia komfort życia).
 • Implanty zapobiegają zanikowi kości i przemieszczaniu się zębów.
 • O implanty dba się jak o naturalne zęby (poprzez szczoteczkę, pastę i/lub nici dentystyczne).

 

 

Wady implantów zębowych

 

 

 • Leczenie jest czasochłonne, może trwać od 2 do 6 miesięcy.
 • Nie każdy może zastosować implanty, brane są pod uwagę różne przeciwskazania oraz aktualny stan zdrowia pacjenta.
 • Implanty zębów są bardzo kosztowne, ale jeśli zwrócimy uwagę na to, że możemy je posiadać już do końca życia bez konieczności wymiany warto przemyśleć ich wybór.
 • Implanty zębów są zdecydowanie trwalsze od protez.

 

 

Zalety protez dentystycznych

 

 

 • W porównaniu do implantów, na protezę czeka się krócej - od 2 do 4 tygodni.
 • Protezy dentystyczne są zdecydowanie mniej kosztowne.

 

 

Wady protez dentystycznych

 

 

 • Protezy należy wymieniać minimum co 5 lat. Po upływie czasu proteza może powodować dyskomfort, ulegać uszkodzeniom mechanicznym lub odkształcać się pod wpływem wysokiej temperatury. Z tego względu protezy dentystyczne to rozwiązania czasowe.
 • Ze względu na to ,że protezy opierają się na zdrowych zębach istnieje ryzyko, że po upływie dłuższego czasu mogą spowodować ich osłabienie.
 • Wygląd protezy może nie przypominać „naturalnego zęba”.

 

 

Protezy czy implanty zębów? Podsumowanie

 

 

Należy pamiętać, że nawet pojedynczy ubytek w szczęce powinno się niezwłocznie uzupełnić, ponieważ może on wiązać się z wieloma przykrymi konsekwencjami takimi jak: zmiana rys twarzy, która może zaburzyć nasz komfort i poczucie pewności siebie, pojawianiem się zmarszczek, przesuwaniem się zębów oraz problemami ze zgryzem.

 

Pacjent powinien w konsultacji z lekarzem dentystą zdecydować jaki rodzaj uzupełnia wybierze. Należy jednak pamiętać, że odbudowa szczęki jest niezbędna, aby utrzymać estetykę uśmiechu.

Protezy czy implanty zębów
26 listopada 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

17 maja 2022
Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Podstawowym i niezbędnym sposobem na zachowanie zdrowia zębów jest ich
13 kwietnia 2022
Zęby mleczne to pierwsze ząbki dziecka. Zaczynają wyżynać się między 5 a 10 miesiącem życia dziecka. Utrzymują się w jamie
15 marca 2022
Krótką i zwięzłą odpowiedzią na pytanie czy warto korzystać z nici dentystycznej jest fakt, iż szczoteczką do zębów nie jesteśmy
01 marca 2022
Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Dzięki prawidłowemu myciu zębów możemy zapobiec wielu chorobom. Niezależnie od tego na jakim etapie

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic