Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Szyna relaksacyjna - czym jest oraz kiedy należy ją stosować

Szyna relaksacyjna to przezroczysta nakładka na zęby, która powinna rozluźnić ucisk szczęki. Szyny relaksacyjne są stosowane, aby zrelaksować oraz przynieść ulgę. Szczególnie zaleca się je osobom, które zmagają się bruksizmem. 

 

W tym artykule:

 

  • Szyny relaksacyjne - wykonanie, rodzaje i cena 
  • Szyny relaksacyjne - kiedy oraz jak długo należy je stosować 

 

 

Szyny relaksacyjne - wykonanie oraz rodzaje szyn

 

 

Szyny relaksacyjne wykonuje się z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Nakładki mają za zadanie dopasować się do zębów pacjenta, aby poprawić pozycję żuchwy i zapobiec zgrzytaniu zębów podczas snu. 

 

Do wyboru dostępnych jest obecnie kilka rodzai szyn relaksacyjnych, które różnią się od siebie materiałem oraz sposobem wykonania, jak również swoim przeznaczeniem. 

 

Szyny relaksacyjne wykonane przez dentystę powstają w pracowni protetycznej, na podstawie odcisku zębów, który wykonuje lekarz w gabinecie stomatologicznym, dzięki czemu są idealnie dopasowane do zgryzu pacjenta. Dentyści najczęściej polecają szyny akrylowe, ze względu na ich dużą wytrzymałość. 

 

Szyny relaksacyjne można kupić również w aptekach lub specjalnych sklepach ze sprzętem stomatologicznym. Takie nakładki należy zanurzyć w wodzie, a następnie zacisnąć na nich zęby, aby dopasować je do szczęki. Taka alternatywa jest jednak zdecydowanie mniej skuteczna i niezalecana przez większość stomatologów, ponieważ bardzo często może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Ze względu na cienką formę nakładka może łatwo zostać przegryziona, a przez to nie uchroni naszych zębów przed ścieraniem się. 

 

Ile zatem kosztują szyny relaksacyjne?

 

  • Szyny relaksacyjne dostępne do kupienia w sklepach ze sprzętem stomatologicznym oraz aptekach kosztują od 100 zł do nawet 300 zł.
  • Szyna relaksacyjna wykonana na podstawie odcisku naszych zębów będzie kosztować pacjenta około 400 zł.   

 

 

Szyna relaksacyjna - kiedy należy ją stosować

 

 

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie do tego artykuły szyna relaksacyjna jest rekomendowana głównie dla osób, które zmagają się z bruksizmem. Zgrzytanie zębami lub notoryczne, nadmierne zaciskanie szczęki może w konsekwencji doprowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego, a to z kolei będzie wiązało się z silnym bólem głowy lub kręgosłupa. 

 

Szyna relaksacyjna może być stosowana również w celu ustabilizowania prawidłowej pozycji zębów i podtrzymania rezultatu leczenia ortodontycznego.  

 

 

Jak długo pacjent powinien nosić szynę relaksacyjną?

 

 

Czas noszenia szyny relaksacyjnej ustala się indywidualnie, a jest on zależny od zaawansowania choroby (bruksizmu) lub wady zgryzu pacjenta. W niektórych przypadkach może być konieczne noszenie szyny relaksacyjnej nawet kilka lat.    

 

 

Podsumowanie 

 

 

Szyna relaksacyjna to sprzęt ortodontyczny, który pomoże osobom zmagającym się z bruksizmem oraz chcącym utrzymać prawidłową pozycje zębów po leczeniu ortodontycznym. Warto jednak przeznaczyć większe środki z naszego budżetu i zdecydować się na wykonanie szyny relaksacyjnej na podstawie odcisku zębów, przygotowanego przez lekarza w gabinecie stomatologicznym.

szyna relaksacyjna
22 września 2021
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

28 września 2022
W ostatnich latach obserwujemy iż stale podnosi się świadomość prawidłowej higieny jamy ustnej. To pozwala przez długie lata cieszyć się
10 sierpnia 2022
Moda na piękny uśmiech chyba nigdy nie była tak duża, jak obecnie. Zgodzimy się jednak wszyscy z tym, że higiena
15 lipca 2022
Równe, białe zęby to marzenie niejednej osoby i większość z nas robi wszystko, aby takie mieć. Rzeczywistość jednak może dalece
22 czerwca 2022
Na pytanie, co jest potrzebne, aby prawidłowo zadbać o nasze zęby, większość poprawnie odpowie: pasta i szczoteczka. Jeśli nie jesteśmy

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic