Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Na pytanie, co jest potrzebne, aby prawidłowo zadbać o nasze zęby, większość poprawnie odpowie: pasta i szczoteczka. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaką pastę do zębów i szczoteczkę wybrać, przed dokonaniem zakupu skonsultujemy się ze swoim stomatologiem. Wiemy, że jest to ważne przede wszystkim dlatego, że zakup powinien być ściśle uzależniony od stanu i potrzeb naszej jamy ustnej.

 

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się najmłodsza ze szczoteczek elektrycznych – szczoteczka soniczna.

 

 

Czym wyróżnia się szczoteczka soniczna? 

 

 

Szczoteczka soniczna wyróżnia się na tle innych rodzajów dostępnych szczoteczek dużą efektywnością potwierdzoną naukowo. Jej użycie jest bardzo proste, dlatego mogą z niej korzystać nawet dzieci. Wymaga jednak właściwej techniki. Aby osiągnąć maksymalne efekty podczas mycia zębów szczoteczką soniczną, należy prawidłowo jej używać. Zobacz jak robić to poprawnie i jakich błędów unikać.

 

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

 

 

  • W pierwszej kolejności moczymy główkę szczoteczki pod bieżącą wodą, po czym nakładamy niewielką ilość pasty do zębów.

 

  • Następnie zbliżamy szczoteczkę do powierzchni szkliwa. Pamiętajmy jednak, aby włączyć szczoteczkę dopiero po włożeniu jej do ust. Dzięki temu unikniemy zachlapania całej łazienki. Podobnie jak w przypadku szczoteczki manualnej włosie ustawiamy pod kątem 45 stopni w kierunku powierzchni zębów i przesuwamy po łuku zębowym. W takim położeniu szczoteczka będzie w stanie najefektywniej usuwać nagromadzoną płytkę nazębną, szczególnie z obszarów wzdłuż linii dziąseł. Możemy dodatkowo wykonywać delikatne ruchy okrężne, które swoim zasięgiem obejmują także dziąsła. Dzięki temu delikatnie je wymasujemy.

 

  • Nie należy używać zbyt dużej siły, ponieważ to szczoteczka i wytwarzane przez nią fale są głównym czynnikiem myjącym nasze zęby. Wprawdzie szczoteczka soniczna sama w sobie wykonuje delikatne ruchy wymiatające, jednak w szczególnych przypadkach może się to okazać za mało, dlatego warto dodać dodatkowo ruch wymiatający. Tak samo oczyszczamy powierzchnie żujące i sieczne, przesuwając szczoteczkę ząb po zębie, zatrzymując się na nich na około 3 sekundy.

 

 

timer

Wbudowany w szczoteczkę soniczną timer bardzo ułatwi nam organizację czasu mycia zębów, ponieważ co 30 lub 20 sekund (w zależności od modelu) zasygnalizuje, kiedy należy przejść do szczotkowania kolejnego obszaru jamy ustnej.

 

 

  • W przypadku wewnętrznej strony zębów przednich, ustaw główkę szczoteczki pionowo, co znacznie ułatwi Ci oczyszczenie tych obszarów. Ważne jest, aby podczas szczotkowania nie pominąć żadnego zęba lub też powierzchni zęba, dlatego warto podzielić sobie jamę ustną na łuki/ćwiartki i myć zęby po kolei.

 

  • Ze względu na wymienne główki, szczoteczki soniczne dają możliwość dopasowania odpowiedniej końcówki w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Pamiętajmy jednak aby nie dociskać główki szczoteczki zbyt mocno do zębów, ponieważ spowoduje to spowolnienie jej ruchów, co zmniejszy efektywność działania szczoteczki. Dodatkowo sprawi, że włókna końcówki szybciej się zużyją.

 

 

jak myć zęby szczoteczką soniczną

 

 

Zakończenie szczotkowania - podsumowanie

 

 

Po dwóch minutach szczoteczka automatycznie się wyłączy, sygnalizując tym samym zakończenie mycia zębów. Na koniec czyszczenia wypluj nadmiar pasty z ust. Pamiętaj też, by zdjąć końcówkę z rękojeści i dokładnie opłukać ją pod bieżąca wodą a następnie pozostawić do swobodnego wyschnięcia. Wyczyścić należy także samą rękojeść z pozostałości pasty do zębów.


Na koniec dodajmy przypomnienie o tym, aby regularnie wymieniać główkę, maksymalnie co 3 miesiące lub wcześniej, jeśli widzimy taką konieczność.

szczoteczka soniczna
22 czerwca 2022
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

28 września 2022
W ostatnich latach obserwujemy iż stale podnosi się świadomość prawidłowej higieny jamy ustnej. To pozwala przez długie lata cieszyć się
10 sierpnia 2022
Moda na piękny uśmiech chyba nigdy nie była tak duża, jak obecnie. Zgodzimy się jednak wszyscy z tym, że higiena
15 lipca 2022
Równe, białe zęby to marzenie niejednej osoby i większość z nas robi wszystko, aby takie mieć. Rzeczywistość jednak może dalece
22 czerwca 2022
Na pytanie, co jest potrzebne, aby prawidłowo zadbać o nasze zęby, większość poprawnie odpowie: pasta i szczoteczka. Jeśli nie jesteśmy

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic