UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

Data
01 marca 2022
szczoteczka soniczna

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Dzięki prawidłowemu myciu zębów możemy zapobiec wielu chorobom. Niezależnie od tego na jakim etapie rozwoju jesteśmy - niemowlę, czy osoba dorosła - szczoteczka stanowi podstawowy element dbania o naszą jamę ustną. Dlatego prawidłowy dobór szczoteczki jest niezwykle ważny i nie powinien być przypadkowy.

 

Należy dokładnie przemyśleć jaki rodzaj szczoteczki w zależności od naszych indywidualnych potrzeb chcemy zakupić. Która z dostępnych na rynku szczoteczek sprawdzi się zatem najlepiej?

 

 

Jaką szczoteczkę do zębów najlepiej wybrać?

 

 

Dla każdego z nas może się okazać lepszy inny wariant szczoteczki. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne modele, a następnie podjąć decyzję o zakupie tej właściwej dla naszych potrzeb. Mając na uwadze to jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zębów i dziąseł istotne jest, aby wybrać szczoteczkę, która nie tylko jest funkcjonalna i skutecznie czyści, ale także daje wysoki komfort użytkowania i zapewnia bezpieczeństwo.

 

 

szczoteczki do zębów

 

 

Podstawowym walorem decydującym o skuteczności szczoteczki do zębów jest jej szybkość. Ponieważ szczotkowanie musi zająć nam dwie minuty bez względu na to, jak szybkie ruchy wykonuje włosie, ważne jest, aby w tym czasie wymieść jak najwięcej osadu z powierzchni zębów.

 

Szczoteczka manualna wypada tu najgorzej. Dobrą alternatywą może być szczoteczka soniczna. Szczoteczki soniczne są uważane przez wielu dentystów za najlepszy wybór jeśli chodzi o codzienną higienę jamy ustnej. Szczoteczki soniczne od niedawna są coraz bardziej popularne w wielu punktach sprzedaży. Sam wynalazek jednak nie jest aż tak nowy.

 

 

Historia wynalezienia szczoteczki sonicznej

 

 

W 1987 roku szczoteczkę soniczną wynalazł i opatentował amerykański naukowiec Robert Bock, a pierwsze szczoteczki soniczne trafiły do sprzedaży już na początku lat 90.

 

Nazwa szczoteczki wywodzi się z języka angielskiego, w którym słowo sonic znaczy dźwiękowy. Początkowo korzystanie z tego rodzaju szczoteczek budziło pewne opory, wynikające z obaw przed falami dźwiękowymi, na których działaniu opiera się szczoteczka soniczna. Obawiano się negatywnego wpływu tych fal na zdrowie. Amerykańska Agencja Żywności i Leków zaaprobowała jednak wynalazek co rozwiało tego rodzaju wątpliwości.

 

Rozpoczęła się wówczas produkcja szczoteczek sonicznych na światową skalę. Dzięki swym unikalnym właściwościom szczoteczki szybko zyskały na popularność częściowo wypierając swą starszą siostrę, tradycyjną szczoteczkę elektryczną. Dzisiaj szczoteczki soniczne, zwane także szczoteczkami ultradźwiękowymi, są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie szczoteczek elektrycznych. Ich nowoczesna budowa i działanie pozwala na mycie zębów w sposób, który jest zdecydowanie łatwiejszy, a zarazem bardziej skuteczny. Dzięki temu nawet osoby, które nie lubią albo poświęcają mało czasu myciu zębów mają zapewnioną lepszą higienę jamy ustnej - która jest niezmiernie ważna w zapobieganiu wielu poważnym problemom stomatologicznym.

 

 

Szczoteczka soniczna -  podstawowe dane techniczne 

 

 

Kształt główki szczoteczki sonicznej przypomina kształt główki tradycyjnych szczoteczek manualnych - jest podłużna. Szczoteczka wykonuje ruchy z boku na bok podczas pracy poprzez drgania (wykonuje około 31 000 ruchów na minutę) emituje falę dźwiękową o częstotliwości około 260Hz. Szczoteczki soniczne posiadają często różne tryby pracy.

 

 

szczoteczka soniczna

 

 

Czy warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną?

 

 

Szczoteczkę soniczną można polecić osobom, które mają wrażliwe zęby, dziąsła lub noszą aparat ortodontyczny. Trudniej jest nią uszkodzić szkliwo.Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej wielu specjalistów uważa szczoteczkę soniczną za najlepszy wybór. Porównując szczoteczki najczęściej podkreśla się, że dzięki wykorzystywanej technologii, szczoteczka soniczna jest najdelikatniejsza - w mniejszym stopniu ściera naturalne substancje znajdujące się na zębach oraz mniej urazowo działa na nasze dziąsła. Często pojawia się też opinia, że ten rodzaj szczoteczki jest najlepszy dla osób z implantami, aparatami ortodontycznymi oraz protezami.

 

Szczoteczka soniczna - czym jest oraz jakie ma atuty?

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!