UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

Data
29 maja 2023
endodoncja - leczenie kanałowe

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga zęba zawiera tkanki nerwowe, naczyniowe i łącznotkankowe, które mogą być uszkodzone w wyniku próchnicy, urazu lub innych czynników.

 

Celem endodoncji jest leczenie zainfekowanych lub uszkodzonych tkanek miazgi w celu ocalenia naturalnego zęba i przywrócenia zdrowia jamy ustnej pacjenta. Bez leczenia, zainfekowana miazga może prowadzić do poważnych infekcji, bólu, a nawet utraty zęba.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • Na czym polega zabieg endodontyczny (leczenie kanałowe)?

 

  • Kiedy należy poddać się zabiegowi?

 

  • Endodoncja mikroskopowa - dlaczego jest skuteczniejsza

 

  • Czy leczenie endodontyczne jest drogie?

 

 

Na czym polega zabieg endodontyczny?

 

 

Podczas zabiegu endodontycznego, znacząca część miazgi zostaje usunięta z wnętrza zęba, a kanały korzeniowe są dokładnie wyczyszczone, odkażone i wypełnione specjalnym materiałem. Często stosuje się także koronę lub wypełnienie, w celu wzmocnienia zęba po leczeniu endodontycznym.

 

Bardzo często leczenie endodontyczne nazywane jest leczeniem kanałowym. Jest to proces usuwania zainfekowanej miazgi i leczenia kanałów korzeniowych. Endodoncja może być również stosowana do leczenia zębów z pęknięciami, urazami zęba lub w przypadkach, gdy miazga jest narażona na uszkodzenia.

 

 

Kiedy należy poddać się zabiegowi endodontycznemu?

 

 

Przede wszystkim powinno się rozważyć zabieg leczenia kanałowego, gdy próchnica została zaniedbana lub gdy doszło do poważnego uszkodzenia zęba.

 

Warto także skonsultować się z lekarzem dentystą w przypadku złamania zęba lub planowania wykonania mostu lub korony w niedalekiej przyszłości. Lepiej jest udać się do gabinetu stomatologicznego w celach profilaktycznych, zanim problem stanie się zaawansowany. 

 

 

Endodoncja mikroskopowa

 

 

Obecnie coraz częściej stosuje się endodoncję mikroskopową. Dzięki temu osiąga się niezwykle precyzyjne oczyszczenie wszystkich kanałów w leczonym zębie. Wykorzystanie mikroskopu pozwala skrócić czas leczenia, co jest istotne dla osób, dla których liczy się czas.

 

Mikroskop stomatologiczny umożliwia bardziej precyzyjną terapię. Istnieją sytuacje, w których szczególnie zaleca się leczenie mikroskopowe. Przykładem jest nietypowa budowa zęba.

 

 

Czy leczenie endodontyczne jest drogie?

 

 

Koszty terapii mogą być różne w zależności od konkretnych okoliczności. Warto jednak być przygotowanym na koszty związane zarówno z diagnostyką, jak i samym leczeniem.

 

Samo wykonanie zdjęcia rentgenowskiego może kosztować około stu złotych. Cena leczenia jednokanałowego może wynosić od 1200 złotych, podczas gdy leczenie zęba czterokanałowego może kosztować nawet 3500 złotych.

 

 

Podsumowanie

 

 

Leczenie endodontyczne może być czasochłonne i wymagać kilku wizyt u dentysty. Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, który zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni.

 

W przypadku poważnych uszkodzeń zębów, gdy leczenie endodontyczne nie jest możliwe lub skuteczne, konieczne może być usunięcie zęba (ekstrakcja) i rozważenie alternatywnych opcji, takich jak implanty dentystyczne lub mosty protetyczne.

 

Ostatecznie każdy z nas musi podjąć decyzję dotyczącą wyboru gabinetu stomatologicznego. Ważne jest, aby zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych gabinetów. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Jeśli gabinet ma wiele negatywnych opinii, warto rozważyć poszukanie innego miejsca.

Czym jest endodoncja (leczenie kanałowe)?

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!