UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

Data
10 sierpnia 2022
Czarna pasta do zębów z aktywnym węglem

Moda na piękny uśmiech chyba nigdy nie była tak duża, jak obecnie. Zgodzimy się jednak wszyscy z tym, że higiena naszej jamy ustnej ma bardzo duży wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym aby nasz uśmiech był piękny, zdrowy i olśniewająco biały.

 

Rynek oferuje mnóstwo środków, dzięki którym możemy zadbać o swoje zęby, w tym również wybielić je pastą lub innymi preparatami.

 

  • Czy ten cel osiągniemy używając do codziennej pielęgnacji zębów czarnej pasty z aktywnym węglem, tak bardzo popularnej w ostatnim czasie?

 

  • Czy pasta z aktywnym węglem rzeczywiście wybiela zęby i czy jest bezpieczna dla naszego zdrowia? 

 

  • Co najważniejsze, czy czarna pasta do zębów zawsze działa idealnie?

 

Niestety tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podstawowym składnikiem czarnych past do zębów jest aktywny węgiel. To właśnie on odpowiada za kolor produktu. I to on, dzięki swoim naturalnym właściwościom fizycznym i chemicznym odpowiada za wybielanie zębów.

 

Węgiel aktywny to substancja pochodzenia organicznego, otrzymywana najczęściej z drewna jako węgiel drzewny. Węgiel drzewny wykorzystywany jest bardzo szeroko w medycynie, a ostatnio także w kosmetyce. Ta aktywna, naturalna substancja przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, toksyny i bakterie. Dlatego też sprawdza się w pielęgnacji zębów.

 

 

Czarna pasta do zębów z aktywnym węglem

 

 

W jaki sposób działa czarna pasta do zębów z aktywnym węglem w składzie?

 

 

Pasta do zębów z aktywnym węglem w składzie w naturalny sposób pochłania przebarwienia powstałe na szkliwie zębów. Producenci twierdzą, że zawarte w węglu składniki wiążą się z osadami na powierzchni zębów, umożliwiając ich skuteczne usuwanie.

 

Aktywny węgiel jest substancją nietoksyczną dla ludzi i nieszkodliwą dla zębów, ponieważ nie pochłania minerałów, a więc nie zmienia struktury szkliwa. Należy jednak pamiętać, że jest to działanie powierzchniowe. Preparat nie zmieni więc koloru zębów, a jedynie przywróci ich "naturalną biel". Poza właściwościami rozjaśniającymi uśmiech, zdaniem producentów, aktywny węgiel zapobiega namnażaniu się bakterii w jamie ustnej oraz pomaga w walce z nieświeżym oddechem.

 

 

Przeciwskazania oraz opinia lekarzy, w sprawie stosowania pasty do zębów z aktywnym węglem

 

 

Zdaniem wielu lekarzy tezy o dobroczynnym działaniu węgla aktywnego są mocno przesadzone. Nie brakuje też opinii, że działanie węgla aktywnego jest przereklamowane. Wiele osób deklaruje, że szczotkowanie pastą do zębów z węglem aktywnym w składzie wcale nie przyniosło im oczekiwanych rezultatów.

 

Niestety nie istnieją żadne badania, które dowodziłyby skuteczności wybielania zębów węglem aktywnym, ani też takie, które by temu zaprzeczały. Jednak niektórzy stomatolodzy podchodzą do tego typu rozwiązań z rezerwą, wskazując na silne właściwości ścierne takich past i co za tym idzie możliwość uszkodzenia drobinkami węgla szkliwa. Podkreślają również fakt, że węgiel aktywny to składnik o silnych właściwościach wybielających, co czasem może powodować nadwrażliwość zębów i dziąseł u osób, u których są one osłabione.

 

Niektórzy posiadają słabe zęby, z osłabionym szkliwem, skłonnym do erozji. Te osoby powinny wystrzegać się tego typu past. Chore szkliwo zostaje wtedy podrażnione ,często zwiększa się jego nadwrażliwość. Właśnie dlatego stomatologowie podpowiadają nam, że najlepszym sposobem na zachowanie zębów w dobrej kondycji jest stosowanie standardowych past z fluorem. Radzą by jednak na zabieg wybielania zębów umówić się w gabinecie stomatologicznym pod nadzorem doświadczonego specjalisty.

 

 

Podsumowanie 

 

 

Jeśli jednak zdecydujemy się na zastosowanie pasty z aktywnym węglem w składzie pamiętajmy by sięgać po produkty sprawdzone, z pewnych źródeł i przede wszystkim w oryginalnych opakowaniach. Stosujmy je zgodnie z zaleceniami producenta, a jeśli nie jesteśmy pewni skorzystajmy z wiedzy i porady lekarza dentysty, czy higienistki stomatologicznej.

Czarna pasta do zębów z aktywnym węglem - sposób działania oraz przeciwwskazania

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!