UMÓW WIZYTĘ  

Microestetic

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

OSTATNIE ARTYKUŁY

31 sierpnia 2023
Nadwrażliwość zębów to niestety powszechny, bolesny problem stomatologiczny. To ostry, kłujący choć krótkotrwały ból powodujący dyskomfort podczas spożywania niektórych potraw
03 sierpnia 2023
Stan zapalny zęba, określany jest również jako zapalenie miazgi. Miazga zęba zawiera nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Główne przyczyny
03 lipca 2023
Usuwanie ósemek jest często spotykaną procedurą stomatologiczną. Jednakże, pytanie, czy warto zdecydować się na ekstrakcję? Odpowiedź zależy od kilku czynników,
29 maja 2023
Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem tkanek wewnątrz zęba, zwłaszcza miazgi zęba (inaczej nazywanej miazgą zęba lub nerwem). Miazga

UMÓW WIZYTĘ

CENNIK

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

Data
03 grudnia 2021
Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym

 

W tym artykule dowiesz się:

 

 • Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?
 • Na czym polega wybielanie zębów u dentysty oraz jak wygląda przygotowanie do wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?
 • Jakie są przeciwwskazania do  zabiegu wybielania zębów?
 • Przygotowanie do wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym - na czym właściwie polega?
 • Jak przedłużyć efekt profesjonalnego zabiegu wybielania zębów u dentysty?

 

 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?

 

 

Wszyscy chcielibyśmy mieć piękne, zdrowe i białe zęby. Zadbane zęby mogą być naszą wizytówką i na pewno dodadzą nam pewności siebie, dlatego coraz więcej osób decyduje się odwiedzić profesjonalne gabinety stomatologiczne na zabiegi wybielania zębów.

 

Zęby ciemnieją z wiekiem, a także zmieniają odcień pod wpływem różnych substancji. Należy zdawać sobie sprawę, że zmiana koloru zębów, następująca wraz z wiekiem, jest procesem całkowicie naturalnym. Zmiany wnikają głęboko w strukturę zęba i stają się niemożliwe do usunięcia poprzez tradycyjne szczotkowanie. Kolor zęba zmienia się jednak również z powodu różnych chorób organizmu. Przebarwienia mogą powodować także urazy zębów lub sposób leczenia martwego zęba. Wszystko to sprawia, że istnieje ogromna różnorodność przebarwień zębów, dlatego rodzaj i czas wybielania najlepiej skonsultować z lekarzem dentystą lub wykwalifikowaną higienistką stomatologiczną w ramach zabiegu jakim jest higienizacja jamy ustnej.

 

Jeśli to konieczne, to przed rozpoczęciem wybielania dentysta zaleci higienizację zębów, czyli skaling i piaskowanie. Są to zabiegi usuwające osad nazębny i kamień, których obecność w jamie ustnej uniemożliwia równomierne rozjaśnienie płytki. Higienizację wykonuje się kilka dni przed kuracją wybielającą.

 

 

Na czym polega wybielanie zębów u dentysty oraz jak wygląda przygotowanie do wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?

 

 

Niezależnie od tego z jakich przyczyn chcesz rozjaśnić zęby, warto najpierw dowiedzieć się na czym polega wybielanie zębów i dlaczego zabieg ten należy przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

 

Wszystkie metody wybielania zębów polegają na interwencji w szkliwo pokrywające zęby. Jest to najmocniejsza tkanka w ludzkim organizmie, która jednocześnie nie jest odnawialna. Dlatego decydując się na wybielanie warto zrobić to w gabinecie u stomatologa.

 

Pasty, nakładki, żele i paski wybielające dostępne w drogeriach i internecie, stosowane przez długi czas również rozjaśnią kolor zębów i usuną przebarwienia lecz zwykle charakteryzują się większą ścieralnością szkliwa i mogą trwale je uszkodzić, podrażnić dziąsła, a co za tym idzie, przyczynić do rozwoju próchnicy i nadwrażliwości zębów.

 

Trzeba pamiętać również o tym, że zanim przystąpimy do wybielania musimy mieć pewność, że nasza jama ustna jest w pełni zdrowa. Co to oznacza? Tylko tyle, że do zabiegu wybielania musimy się rzetelnie przygotować. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu wybielania stomatolog musi sprawdzić, czy śluzówka jamy ustnej i dziąsła są w dobrej kondycji zdrowotnej bez jakichkolwiek stanów zapalnych, a na zębach  nie ma próchnicy oraz kamienia nazębnego. Należy też wymienić nieszczelne wypełnienia a po wybielaniu zaleca się przeprowadzenie fluoryzacji.

 

Podczas wizyty u stomatologa, decydując się na zabieg wybielania, lekarz doradzi Ci najlepszą metodę wybielania zębów dla Ciebie.

 

Na dziąsła nakładany jest żel ochronny. Po tej czynności stomatolog nakłada na zęby preparat z tlenkiem wodoru wybielającym szkliwo. Zależnie od stosowanych preparatów nakładanie preparatu może być jedno - lub kilkukrotne.

 

Możliwe jest również wybielanie nakładkowe - to zabieg, który przygotowywany jest w gabinecie stomatologicznym, ale przeprowadzany jest samodzielnie przez pacjenta. W pierwszym etapie dentysta wykonuje odcisk górnego i dolnego łuku zębowego, by przygotowywać przezroczyste nakładki idealnie pasujące do zębów. Będziesz samodzielnie wypełniać je żelem wybielającym zaordynowanym przez stomatologa. Czas wybielania tą metodą waha się od 2 do 4 tygodni. Nakładki z preparatem wybielającym nakłada się na noc i/lub na kilka godzin w ciągu dnia. W trakcie trwania terapii wymagana jest „biała” dieta. Oczekiwanie na efekt końcowy wymaga więcej cierpliwości, niż w przypadku wybielania w gabinecie dentysty.

 

 

Wybielania zębów - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 

 

W niektórych przypadkach zabieg wybielania zębów jest niewskazany lub niemożliwy, dlatego na początku stomatolog robi wywiad i bada jamę ustną, aby ocenić, czy kuracja może zostać przeprowadzona. Jednym z najczęstszym przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł (jeśli żel wybielający przeniknie w głąb zęba – np. przez ubytek próchniczy, nieszczelne wypełnienie – może wywołać silny ból i nasilić nadwrażliwość). Wybielania nie zaleca się także u kobiet w ciąży i karmiących lub gdy pacjent jest uczulony na substancje zawarte w środkach wybielających. Zabieg nie jest również przeprowadzany u osób poniżej 16 roku życia.

 

Przykładowe przeciwwskazania do wybielania zębów:

 

 • próchnica zębów
 • choroby przyzębia
 • paradontoza
 • nadwrażliwość zębów
 • odsłonięte korzenie zębowe
 • ciąża i karmienie piersią
 • alergia na środki zawarte w żelu wybielającym
 • stan zapalny w jamie ustnej (dopóki nie zostanie wyleczony)
 • przyjmowanie niektórych leków
 • zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w ostatnim czasie
 • noszenie aparatu ortodontycznego (zabieg można wykonać min. 6 miesięcy po zdjęciu aparatu)
 • ogólne osłabienie organizmu i układu odpornościowego

 

 

Jak przedłużyć efekt profesjonalnego zabiegu wybielania zębów u dentysty?

 

 

Przez pierwsze kilka tygodni po zabiegu wybielania, zęby są wyjątkowo wrażliwe na wszystkie naturalnie barwiące szkliwo produkty. Dlatego stomatolodzy na czas rekonwalescencji i utrwalania efektów zabiegu rekomendują przejście na tzw. „białą” dietę. Eliminuje ona wszystkie rodzaje pożywienia, które mogą zniweczyć zabieg wybielania. Są to m.in. kawa, czarna herbata, kolorowe alkohole, słodkie napoje gazowane, słodycze, warzywa zawierające szczawiany oraz te, które zawierają silne barwniki, np. buraki, jagody, wiśnie, pomidory, marchew. Należy również wykluczyć niektóre przyprawy: kurkumę, cynamon, paprykę, curry. Zakazane jest palenie papierosów – mogą przebarwić zęby mocniej niż były przed zabiegiem wybielania.

 

Ponieważ przez pierwsze dni po zabiegu zęby wykazują dużą nadwrażliwość zalecane jest spożywanie jedzenia i napojów wyłącznie w temperaturze pokojowej. Jak długo będziesz się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem, tak naprawdę zależy wyłącznie od Ciebie. Zdrowa dieta, unikanie palenia i jedzenia produktów barwiących, dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne usuwanie kamienia nazębnego, mają kluczowe znaczenie dla utrzymania efektu zabiegu wybielania zębów. Przy takim podejściu i stosowaniu się do wskazówek dentysty, efekt po wybieleniu zębów w gabinecie stomatologicznym powinien utrzymać się ok. 4 lata.

 

Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym

Google Review Widget

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

instagram
facebook

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2024

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź również

lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

 Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!