Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Dlaczego warto oraz jak korzystać z nici dentystycznej?

Krótką i zwięzłą odpowiedzią na pytanie czy warto korzystać z nici dentystycznej jest fakt, iż szczoteczką do zębów nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich przestrzeni między zębami. A jak wiemy - nieodpowiednia higiena jamy ustnej to najczęstsza przyczyna rozwoju próchnicy i paradontozy. Utrzymywanie zębów i dziąseł w czystości poprzez usuwanie bakterii jest najlepszym sposobem na ochronę przed chorobą dziąseł i koniecznością leczenia zębów.

 

 

Dlaczego nić dentystyczna jest niezbędna dla prawidłowej higieny jamy ustnej

 

 

Regularne czyszczenie zębów przy użyciu właściwej szczoteczki do zębów jest zapewne najważniejszym elementem naszej profilaktyki zdrowotnej jamy ustnej. Ale z całą pewnością, nie jedynym. Nić dentystyczna to dzisiaj niezbędny element wyposażenia w każdej łazience! Regularne stosowanie nici dentystycznej ma na celu pozbycie się resztek pokarmowych z miejsc, do których nie dociera tradycyjna szczoteczka. Dzięki nici dentystycznej czyszczenie przestrzeni między zębami jest niezwykle proste. To wszystko powoduje, że korzystanie z nici dentystycznej na co dzień to dzisiaj podstawowy element higieny jamy ustnej.

 

 

Dostępne rodzaje nici dentystycznych

 

 

Nić dentystyczna przypomina zwyczajną nitkę. Jest to jednak specjalny rodzaj nici, którą wykonuje się ze splecionych włókien nylonowych. Producenci nici dentystycznych korzystają także z innych materiałów syntetycznych, takich jak polietylen czy teflon.

 

Na rynku możemy znaleźć nić dentystyczną w wielu odmianach. Wśród nich produkty o różnej grubości, woskowane lub nie, zapachowe, miętowe, wybielające, odświeżające, antybakteryjne, z chlorheksydyną lub fluorem. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być uzależniony m.in. od tego, czy nosimy aparat ortodontyczny lub ile miejsca mamy między zębami. Dostępne są także nici dentystyczne przeznaczone specjalnie do czyszczenia aparatów ortodontycznych oraz mostów.

 

jak korzystać z nici dentystycznej

 

Dla osób, które mają trudności z używaniem nici dentystycznych powstały specjalne uchwyty, a nawet nitki dentystyczne już na uchwytach.

 

 

Kiedy jest najlepszy czas na nitkowanie zębów?

 

 

Stomatolodzy zalecają nitkowanie przynajmniej jeden raz dziennie. Ale jak twierdzą, nie bez znaczenia jest to, kiedy nitkujemy zęby. Zdecydowana większość z nas najpierw szczotkuje, a dopiero później nitkuje zęby. Zaleca się jednak zupełnie odwrotną kolejność. Specjaliści sugerują najpierw nitkowanie, a dopiero później szczotkowanie zębów. Wynika to z faktu, iż nici dentystyczne pomagają w usuwaniu resztek jedzenia i płytki nazębnej. Podczas szczotkowania można usunąć wszystkie te cząsteczki z ust. Jeśli jednak najpierw szczotkujemy, a dopiero później nitkujemy zęby, to niestety resztki jedzenia i płytka nazębna pozostają w ustach aż do następnego mycia zębów!

 

 

Jak prawidłowo czyścić zęby nicią dentystyczną?

 

 

Jak czyścić zęby nicią dentystyczną? Do tego celu potrzebować będziemy około 50 cm kawałka nici, którą musimy opleść wokół palców środkowych lub wskazujących obu dłoni, pomagając sobie kciukami.

 

Nić napinamy między palcami i wprowadzamy ją do przestrzeni między zębowej i oplatamy ją wokół zęba tworząc literę C. Następnie przesuwamy nić od linii dziąseł aż do górnej części zęba, ruchem od góry do dołu. Czynność tę powtarzamy na wszystkich zębach. Musimy pamiętać, by każdorazowo używać do tego świeżego fragmentu nitki.


Ważne jest również, aby nitkując zęby robić to delikatnie, ponieważ zbyt agresywne nitkowanie może doprowadzić do uszkodzenia dziąseł.

 

Jeżeli jednak okaże się, że nitkowanie zębów nadal sprawia nam trudność, warto skonsultować się ze swoim stomatologiem, który wyjaśni nam i pokaże, jak korzystać z nici dentystycznej właściwie i skutecznie. Prawidłowe używanie nici dentystycznej powinno trwać w przybliżeniu 3 minuty. Po zakończeniu szczotkowania warto wypłukać jamę ustną wodą.

 

 

Dlaczego warto oraz jak korzystać z nici dentystycznej - Podsumowanie

 

 

Nić dentystyczną kupimy w każdej drogerii i aptece. Mimo szerokiej dostępności tych produktów i prostoty użytkowania, nadal jest wiele osób, które nie korzystają z nici dentystycznej. Co jest tego powodem? Przyczyn i towarzyszących im wymówek jest naprawdę sporo. Wiele osób tłumaczy się tym, że zwyczajnie nie mają czasu. Niektórzy twierdzą, że nitkowanie jest dla nich bolesne. U zdecydowanej większości rezygnacja z nitkowania podyktowana jest zwykłym lenistwem. Warto się jednak przełamać i zacząć nitkować zęby. Ten prosty zabieg higieniczny przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych.

jak korzystać z nici dentystycznej?
15 marca 2022
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ