Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji, dociera on do wielu niedostępnych miejsc, do których zwykła manualna, czy nawet soniczna szczoteczka do zębów nie zawsze jest w stanie dotrzeć.

 

Warto zatem zwiększyć efektywność codziennej higieny jamy ustnej płynem do płukania. Musimy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni płyn do naszych potrzeb oraz stanu zdrowia.

 

Czego dowiesz się czytając ten artykuł?

 

 • Jakie są wskazania do prawidłowego stosowania płynu do płukania jamy ustnej

 

 • Jakie są rodzaje płynów do płukania jamy ustnej

 

 • Kiedy należy używać płynu do płukania jamy ustnej

 

 • W jaki sposób działa płyn do płukania zębów

 

 

Wskazania do prawidłowego stosowania płynu do płukania jamy ustnej?

 

 

W teorii, używanie płynu do płukania jamy ustnej jest bardzo proste. Płukanie powinno trwać około 30 sekund i musi mieć ono energiczny charakter (nie trzymamy płynu w ustach w bezruchu).

 

W zależności od rodzaju płynu, stosujemy je albo jeszcze przed umyciem zębów albo po szczotkowaniu.

 

Dzięki temu, że płyny sprzedawane są w butelkach, posiadają one nakrętkę, która nie służy tylko do zakręcenia bądź odkręcenia butelki ale również jako miarka.

 

 

płyn do płukania jamy ustnej

 

 

Nie należy również nadużywać zbyt często płynu do płukania jamy ustnej oraz warto pamiętać, że nie zastępuje on codziennego mycia zębów szczoteczką lub nitkowania!

 

 

Jakie są rodzaje płynów do płukania jamy ustnej

 

 

Wybierając płyn do płukania naszej jamy ustnej należy kierować się swoimi potrzebami bądź wskazaniami dentysty/stomatologa. Najczęściej pojawiające się rodzaje płynów do płukania to: wybielające, chroniące dziąsła przed paradontozą czy próchnicą, rekonwalescencyjne po zabiegach oraz odświeżające oddech.

 

 

Kiedy należy stosować płyn do płukania jamy ustnej?

 

 

Mówi się że płynu do płukania ust powinno się używać zaraz po umyciu zębów. Niestety okazuje się, to błędną teorią. Postępując w ten sposób, wypłukujemy fluor zawarty w paście, przez co pasta staje się mniej skuteczna. Warto odczekać przynajmniej 30 minut po umyciu zębów i dopiero wtedy przepłukać usta. 

 

Natomiast tak jak wcześniej omawialiśmy, wszystko jest zależne od rodzaju płynu i zaleceń lekarza prowadzącego (niektóre płyny używa się również jeszcze przed głównym szczotkowaniem).

 

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie płynu do płukania jamy ustnej?

 

 

Podczas zakupu produktów do higieny jamy ustnej, takich jak płyny do płukania warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, a są nimi:

 

 • Zawartość alkoholu - większość płynów do płukania ust zawiera alkohol. Może się zdarzyć że takie produkty spowodują suchość w ustach lub podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej. Chcąc tego uniknąć, warto zdecydować się na płyny bezalkoholowe.

 

 • Wrażliwość na niektóre składniku płynu - zdaniem wielu osób niektóre składniki płynu do płukania jamy ustnej mogą być drażniące. Osoby z wrażliwymi dziąsłami odczują to na pewno. W takim przypadku zwykle zaleca się zakup bezalkoholowego płynu do płukania ust ale również rozważenie innych wariantów, które nie podrażniają aż tak jamy ustnej, ponieważ w składzie zawierają rumianek lub aloes, które mają działanie kojące.

 

 

Podsumowanie

 

 

Najważniejsze zalety stosowania płynu do płukania jamy ustnej to:

 

 • skuteczne dopełnienie higieny jamy ustnej między szczotkowaniem

 

 • docieranie w trudno dostępne dla szczoteczki miejsca

 

 • wyrównywanie pH w jamie ustnej, dzięki czemu ograniczamy rozwój bakterii i niekorzystny wpływ kwasów na szkliwo zębów

 

 • właściwości odświeżające nasz oddech.
płyn do płukania jamy ustnej
28 listopada 2022
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ