Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Najważniejsze czynniki, które wpływają na trwałość wypełnienia zęba

Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem.

 

Dla wielu pacjentów jak i dentystów, zabieg ten jest uznawany za najmniej skomplikowany oraz praktycznie bezbolesny. 

 

Prawidłowe wykonanie plomby, która posłuży nam przez wiele lat wymaga jednak odpowiednich kwalifikacji dentysty, a trwałość wypełnienia zależy od kilku czynników, które omówimy w tym artykule.

 

Poznasz 4 najważniejsze czynniki, od których zależy jak trwałe będzie nasze wypełnienie:

 

  1. materiały stosowane do wypełnienia ubytków oraz odpowiednia suchość pola zabiegowego
  2. umiejętności dentysty, który wykonuje zabieg
  3. prawidłowa higiena naszej jamy ustnej
  4. regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz higienizacja

 

 

Materiał kompozytowy oraz suchość pola zabiegowego

 

 

Bardzo popularnym kiedyś materiałem stosowanym, w celu wypełnienia ubytków w zębach był amalgamat, jednak obecnie odchodzi się od niego i zastępuje materiałem kompozytowym, który jest utwardzany światłem. 

 

Najważniejsze zalety wypełnienia kompozytowego poznasz w tym artykule -> (klik)

 

Bardzo ważne, aby nasze wypełnienie było solidne jest również zachowanie odpowiedniej suchości pola zabiegowego. W tym celu podczas zabiegu bardzo często wykorzystywany jest koferdam, który nie dość, że zwiększa higienę to również w pełni zachowuje suchość w jamie ustnej oraz jałowość. Koferdam jest także zdecydowanie bardziej praktyczny niż stosowane przez niektórych dentystów kawałki ligniny.

 

Koferdam - wypełnienie kompozytowe

 

Więcej o koferdamie i jego zastosowaniu przeczytasz tutaj -> (klik)

 

 

Umiejętności dentysty 

 

 

Oczywistą sprawą jest, że jakoś pracy zależy od umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej wypełnienie. Ważny jest również sprzęt, którym wykonywany jest ten zabieg dentystyczny.

 

Prawidłowo wykonane wypełnienie ma na celu przywrócenie pierwotnej wytrzymałości, funkcji oraz estetyki zęba, aby więc uzyskać taki efekt należy idealnie odbudować właściwy kształt zęba.

 

Jeśli jednak nadamy mu niewłaściwy kształt może doprowadzić to do osłabienia zęba oraz zmniejszenia jego wytrzymałości. 

 

Dlatego nawet przy mniej skomplikowanym zabiegu, do którego możemy zaliczyć właśnie wypełnienie kompozytowe, bardzo ważne są mimo wszystko umiejętności dentysty.

 

Profesjonalny stomatolog powinien posiadać również pewne cechy: kompetencje, czyli łatwość i szybkość w przyswajaniu wiedzy, empatia – zrozumienie i cierpliwość do pacjentów, komunikatywność, czyli przekazanie oraz wyznaczenie celów, które lekarz wraz z pacjentem chce osiągnąć, umiejętność i chęć korzystania z nowoczesnych technologii oraz najważniejsza cecha, skuteczność wykonywanej pracy.

 

 

Prawidłowa higiena naszej jamy ustnej i jej znaczenie w przypadku trwałości wypełnienia zęba

 

 

O prawidłowej higienie jamy ustnej i tym dlaczego jest ona tak ważna pisaliśmy już w wielu artykułach. Należy pamiętać również o tym jak istotne jest, aby przynajmniej raz na pół roku wybrać się na kontrole do naszego stomatologa prowadzącego, w celu sprawdzenia czy nic złego nie dzieje się z naszym uzębieniem. 

 

 

czynniki, które wpływają na trwałość wypełnienia zęba

 

 

Pamiętajmy, że brak bólu nie zawsze oznacza, że wszystko jest w porządku! Co najmniej raz w roku należy wybrać się również na usuwanie kamienia nazębnego oraz skorzystać z innych zabiegów, które wchodzą skład higienizacji - są to zabiegi takie jak lakowanie czy piaskowanie, w celu zabezpieczenia się przed chorobami zębów.

 

Nawet najlepiej wykonana plomba, nie utrzyma się długo przy naszej niewłaściwej higienie jamy ustnej. Należy zatem minimum 2 razy dziennie szczotkować i nitkować nasze zęby oraz czyścić język! Oprócz tego, należy wybrać również właściwą pastę i płyn do płukania jamy ustnej, wybór ten można również uzgodnić z naszym dentystą.

 

 

Regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym

 

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy trwałości wypełnienia związana jest z higieną jamy ustnej oraz brakiem występowania osadu i kamienia nazębnego. 

 

Bakterie w jamie ustnej mogą doprowadzić do zniszczenia wypełnienia np. przez rozwijającą się próchnicę, dlatego tak ważne jest regularne korzystanie z wizyt kontrolnych u naszego dentysty, który w razie wystąpienia takiej potrzeby będzie w stanie odpowiednio i we właściwym czasie zareagować.

 

 

Czynniki, które wpływają na trwałość wypełnienia zęba - podsumowanie

 

 

Materiał wypełnienia, kwalifikacje dentysty, który wykonuje zabieg, odpowiednia higiena jamy ustnej, regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi higienizacji. Jeśli zależy Ci na trwałym wypełnieniu, należy wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę.

 

Pozwoli Ci to cieszyć się zdrowymi zębami oraz trwałym wypełnieniem kompozytowym!

gabinet stomatologiczny Microestetic
23 stycznia 2023
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ