Microestetic to nowoczesna placówka nastawiona na wysoki standard leczenia w powiększeniu przy użyciu mikroskopu i lup stomatologicznych. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard usług, dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu.

 

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Umów się na wizytę w Microestetic!

Gabinet Stomatologiczny Kędzierzyn Koźle  Microestetic

Kędzierzyn-Koźle

ul. Damrota 21c/2 

lokalizacja

Sprawdź również

GABINET STOMATOLOGICZNY MICROESTETIC © 2022

 

Mikroskopowa Stomatologia Estetyczna | Lekarz Dentysta

 

pinezka lokalizacji ul. Damrota 21C/2

     47-220 Kędzierzyn-Koźle

facebook
instagram

KONTAKT - UMÓW WIZYTĘ

 

telefon tel. 514 226 800

 

* W miarę możliwości przyjmujemy i oddzwaniamy na wszystkie połączenia telefoniczne.

 

** Wizyta dyżurowa odbędzie się jedynie pod warunkiem dostępności lekarza, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Google Review Widget

Kiedy oraz jak często najlepiej myć zęby?

O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii oraz, aby sprawić, by nasz uśmiech był zdrowy, biały i piękny należy odpowiednio oraz często myć zęby.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • Kiedy należy myć zęby, przed czy po posiłkach?

 

  • Co wpływa na pielęgnację naszej jamy ustnej?

 

  • Jak często należy myć zęby?

 

 

Kiedy należy myć zęby, przed czy po posiłkach?

 

 

Zęby należy myć praktycznie po każdym większym posiłku. Niestety większość z nas myje zęby 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Najważniejsze, by szczotkować nasze zęby przed pójściem spać, aby dokładanie usunąć wszystkie resztki jedzenia.

 

 

szczoteczki do zębów

 

 

Szkliwo zębów jest bardzo wrażliwe na substancje kwasowe, dlatego nie powinno się myć zębów zaraz po wypiciu kwaśnych napojów (np. soków cytrynowych, coli, wina) lub zjedzeniu dań o kwasowym ph (produktów kiszonych, surowych warzyw, mięsa). Warto odczekać około 30 minut, by silna wyrównała prawidłowe ph w naszych ustach.

 

 

Co wpływa na pielęgnacje jamy ustnej?

 

 

Na właściwą pielęgnację naszej jamy ustnej wpływa również stopień twardości główki szczoteczki, technika mycia zębów, skład pasty do zębów oraz jej ilość, odpowiednia częstotliwość mycia zębów.

 

Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze jesteśmy w stanie sami w 100% usunąć osad nazębny, więc warto wybrać się co jakiś czas do gabinetu stomatologicznego i skorzystać z profesjonalnej higienizacji zębów.

 

 

Jak często myć zęby?

 

 

Doszliśmy do wniosku, że należy myć zęby minimum 2 razy dziennie, ale ile powinna trwać taka czynność?

 

Odpowiedź brzmi: 2 minuty, czyli po 1 minucie na szczękę oraz żuchwę (bądź 30 sekund na każdą ćwiartkę zębów).

 

 

mycie zębów

 

 

Pamiętajmy, że odczekujemy 20-30 minut po posiłku i dopiero potem przystępujemy do prawidłowego szczotkowania zębów.

 

 

Podsumowanie

 

 

Mycie zębów po każdym posiłku to rzadkość, dlatego warto pamiętać, aby myć je przynajmniej 2 razy dziennie po posiłkach (rano po śniadaniu oraz wieczorem po ostatnim naszym posiłku, aby usunąć resztki jedzenia).

 

Aby prawidłowo dbać o zęby i usuwać stale gromadzący się osad warto również używać nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej.

 

Dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej możemy zredukować poważne dolegliwości jak próchnica, stany zapalne, paradontoza i wiele innych chorób dziąseł (np. halitozę, czyli nieświeży oddech).

Kiedy oraz jak często najlepiej myć zęby?
13 grudnia 2022
Data

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

 

Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę w Microestetic sprawdź godziny pracy naszego gabinetu oraz skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

UMÓW WIZYTĘ

23 stycznia 2023
Podczas wizyty kontrolnej w gabinecie stomatologicznym może okazać się, że konieczne jest uzupełnienie ubytków w zębach wypełnieniem. Dla wielu pacjentów
13 grudnia 2022
O zdrowiu naszego uzębienia, dziąseł i skutecznej ochronie przed chorobami decyduje głównie prawidłowa higiena jamy ustnej. Aby zmniejszyć ilość bakterii
28 listopada 2022
Osoby dbające o zdrowy uśmiech bardzo często stosują płyn do płukania jamy ustnej, rano oraz wieczorem. Dzięki swojej płynnej konsystencji,
29 października 2022
Zdrowe dziąsła to również zdrowe zęby i piękny uśmiech. Jednak wiele osób boryka się z różnymi problemami związanymi z dziąsłami

OSTATNIE ARTYKUŁY

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Microestetic

UMÓW WIZYTĘ